Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjdařujete souhlas. Více informací zde.
souhlasím

Sklady - články (logistika)


Hledejte mezi články:
 
Zpět do sekce články

Povinné zimní pneumatiky

Publikováno dne: 28. října 2015 v 11:57

V období mezi 1. listopadem a 31. březnem ukládá zákon motoristům mít na automobilu zimní pneumatiky. Pneumatiky je přitom povinnost mít na všech čtyřech kolech. Dezén zimních pneumatik má mít minimálně 4 mm a u vozů nad 3,5t 6 mm.

Co jsou zimní pneumatiky? Zimní pneu se vyrábějí z měkčí směsi. Ta jim dodá při teplotách pod sedm stupňů Celsia mnohem lepší vlastnosti. Na sněhu a ledu získají lepší trakci oproti letním pneumatikám. Zimní pneumatiky se značí stejně jako celoroční M+S.

Musím přezouvat auto vždy? V případě, že jste tzv. Sváteční řidič nebo nejezdíte v období sněhu a námrazy, povinné zimní pneumatiky přezouvat nemusíte. Počítejte s tím, že v případě nepříznivých podmínek nesmíte bez zimních pneumatik vyjet.

Celoroční pneumatiky

Hrozí mi nějaký trest za nedodržení? Při vyjetí na letních pneumatikách místo povinných zimních vám může policista udělit pokutu do výše 2000 korun. Pokud by došlo k ohrožení bezpečnosti plynulého provozu, mohou vám odebrat řidičské oprávnění.

Celoroční pneumatiky


espedice.cz
Přeposlat známémuTisk článkutop
Zpět do sekce články
Další články, které by Vás mohly zajímat:
Pozvánka pro vystavovatele k účasti na 2. ročníku veletrhu FOR LOGISTICMotorové vozíky Linde s pohonem na stlačený zemní plyn CNG

| Napište nám zprávu
Zanechte nám zprávu a my se vám ozveme.